Týden mládeže: Ani jeden z dorosteneckých celků nebere plný počet bodů

B r n o – Zatímco junioři měli uplynulý týden volno, tak starší i mladší dorostenci měli na svém programu po dvou zápasech. Nejprve na led brněnské DRFG Areny zavítali mladší dorostenci z Havlíčkova Brodu, poté se svěřenci Pavla Pazourka vydali do Jihlavy. Starší dorostence zase čekala dvě venkovní utkání, nejprve v Liberci, a následně v Praze, kde se o body pokusili okrást Spartu.

Starší dorostenci z dvouzápasového tripu vezou bod

V pátek se svěřenci Marka Moskala utkali s libereckými Bílými Tygry. Ani přes dvoubrankové vedení, které si Brněnští dokázali v průběhu první třetiny vytvořit, ale nezabránili vysoké porážce a pod Ještědem padli 2:8. Za Kometu se prosadili Matěj Svoboda s Michalem Kuncem.

O den později už ale měli modrobílí šanci svoje zaváhání napravit na ledě pražské Sparty. Zde předvedli brněnští hokejisté bojovného ducha, když skóre dvakrát dotahovali a proti favoritovi padli až v prodloužení poměrem 3:4. Za brněnský celek skórovali Jan Mlčák, Matěj Svoboda a Michal Kunc, který se díky dvěma trefám ve dvou zápasech vyhoupl na čelo týmového bodování. Po dvaceti zápasech je Kometa na 13., předposledním místě tabulky o pořadí v play-off.

Ilustrační foto. Foto: Martin Kocourek.

Mladší dorostenci nepotvrdili roli favorita a berou dva body

Mladší dorostenci v úterý přivítali na svém ledě hokejisty Havlíčkova Brodu. I přes střeleckou převahu ale nedokázali překonat soupeřova brankáře a hostující si tak odvezli cenné tři body za výhru 3:0.

Do sobotního utkání na ledě jihlavské Dukly nevstoupili svěřenci Pavla Pazourka o moc lépe. Dvougólový náskok soupeře se jim ale podařilo dotáhnout a zápas dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých byli úspěšnější hráči brněnské Komety a mohli se radovat z vítězství 4:3 po nájezdech. Za Brněnské se prosadili Jakub Masař, Patrik Fajmon a Jakub Brabenec, v rozstřelu rozhodl Tomáš Vyroubal. Kometa se i nadále drží na prvním místě skupiny D se sedmibodovým náskokem právě na Havlíčkův Brod.

Ilustrační foto. Foto: Anděla Trötzmüllerová.