.

Týden hokeje přivedl na zimní stadiony téměř 6 tisíc dětí

B r n o – Velkým úspěchem skončil Týden hokeje, který uspořádal koncem ledna ve spolupráci s kluby Český svaz ledního hokeje. Akce, které se zúčastnilo 136 klubů, přivedla na zimní stadióny téměř 6 000 dětí, z nichž drtivá většina se do projektu Pojď hrát hokej zaregistrovala. V průměru přišlo na zimní stadióny 43 dětí, přičemž v řadě klubů byla účast ve srovnání s běžným náborem několikanásobná.

Přes 100 dětí přišlo v Kroměříži a Zlíně, přes 90 v Hradci Králové, Třinci a Karviné, přes 80 v Čáslavi, 70 a více dětí v Porubě, Uherském Brodě, Rokycanech, Uherském Hradišti, Přerově, Kopřivnici a Třebíči, přes 60 v Milevsku, Opavě, Strakonicích, brněnské Kometě, Pelhřimově, Uherském Ostrohu, Humpolci, Jaroměři, Valašském Meziříčí, Žďáru nad Sázavou nebo Nymburce.

Nejvíce klubů se do projektu zapojilo ve Středočeském kraji (19), Kraji Vysočina (15) a Moravskoslezském kraji (14), nejvíce dětí přišlo ve Středočeském kraji (696), Kraji Vysočina (675) a Zlínském kraji (623), největší průměrná účast byla dosažena ve Zlínském kraji (69), Jihomoravském kraji (63) a Moravskoslezském kraji (59).

„Výsledky, především účast dětí a rodičů, výrazně předčily naše očekávání a jsme z nich nadšeni,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „V nejbližších sezonách budeme proto v projektu pokračovat a Týdny hokeje chceme pořádat vždy dvakrát ročně, v lednu a září."

Podrobnější reportáže z jednotlivých klubů a měst včetně fotografií nebo videí Více naleznete ZDE.