Příprava: Kometa - Jihlava 3:1

Starší dorostenci útočí na obhajobu titulu. Finálová série s Plzní startuje v úterý v Brně

B r n o – Jejich cesta se nápadně podobá loňské parádní jízdě až k titulu. Starší dorostencům brněnské Komety chybí k obhajobě prvenství v NOEN Extralize zvítězit ve finálové sérii. V té svěřenci Jana Zachrly a Jiřího Mífka vyzvou Plzeň. Série hraná na dva vítězné zápasy začne duelem v brněnské DRFG Areně, který se uskuteční v úterý od 17:30. Nenechte si ujít finálovou sérii, a přijďte zkusit napodobit parádní atmosféru z loňského roku, kdy bitvě o titul přihlíželo přes dva tisíce diváků. Vstup je zdarma.

Starší dorostenci prožívají v aktuálním play off mírné déjá vu. Podobně jako v minulém roce v osmifinále zdolali Mladou Boleslav 3:1 na zápasy, poté sice ve čtvrtfinále stanuli proti jinému soupeři než v minulém roce, když místo Slavie zdolali Hradec Králové, s nímž si poradili ve třech zápasech. V následném semifinále ale podobně jako loni zdolali Třinec 2:0 na zápasy a zahrají si finále. Tady se opět příběhy obou ročníků rozchází, co se týče jména soupeře. Loni modrobílá družina ve finále narazila na Chomutov, tentokrát starší dorostenci poměří síly s Plzní.

Kometu tedy čeká ještě těžký soupeř v cestě za vytouženým druhým titulem v řadě. Modrobílí sehráli se západočeským celkem v základní části dva zápasy, které sice vyhráli, v obou případech ovšem až v samostatných nájezdech. 14. ledna v Plzni v poměru 5:4, o měsíc později v předposledním kole základní části na domácím ledě 4:3.

Respekt vzbuzuje rovněž aktuální forma západočeského celku. Ten měl sice namále v osmifinálové sérii s Vítkovicemi, kterou Plzeňští zvítězili 3:2 na zápasy, ve čtvrtfinále si ovšem vyšlápli na úřadující vicemistry z Chomutova, jež zdolali 2:1 na zápasy a dobrou pohodu potvrdili přesvědčivým vyřazením Jihlavy v semifinále v nejrychlejším možném termínu s celkovým skóre 9:3.

Připomeňte si loňský finálový zápas starších dorostenců v DRFG Areně.

1. finále play-off NOEN extraligy staršího dorostu
úterý