.

Starší dorost krok od finále. V úterý doma hostí třinecké oceláře

B r n o – Týden po vysoké domácí výhře nad Slavií a postupem do semifinále mají před sebou starší dorostenci možnost přetavit postupový mečbol do finále NOEN extraligy. Modrobílí se domů vrací opět po výhře 4:3 v nastavené hrací době, tentokrát branka padla až v nájezdech, když se jako jediný prosadil v osmé sérii Martin Nečas. Přijďte od 18 hodin podpořit brněnské mladíky do DRFG Areny, vstup je zdarma.

Do Brna zamíří hokejisté Třince, kteří jsou v roli úřadujícího šampióna. V prvním čtvrtfinále padli oceláři doma s Pardubicemi a ve dvou následujících zápasech vybojovali postup právě do série s Kometou.

První semifinálová bitva ve WERK Areně se vyvíjela lépe pro Brňany, kteří se po polovině souboje vyhoupli do vedení 3:1. O tento náskok ale modrobílá družina přišla díky trefám na konci druhé periody a úvodu třetího dějství. Po desetiminutovém prodloužení nastal čas na nájezdy, které dlouho nerozhodl žádný exekutor. Až v osmé sérii se trefil Martin Nečas, který se prosadil ve svém druhém pokusu.

Řekli o sérii s Třincem

Hlavní trenér staršího dorostu Marek Moskal: „Z taktického pohledu byl výkon v Třinci dobrý. Jen některé individuální výkony hráčů v neděli nebyly dobré, což jsme si řekli. Zápas se rozhodl v nájezdech, které byly hodně zajímavé. Po prvních třech sériích, kdy se prohodilo pořadí, to bylo ještě horší (Kometa vždy zahajovala sérii, a poté čekala, zda Třinec také nepromění, pozn. red.). Výborně nás podržel gólman Lukáš Dostál. Zaplať pán bůh, že jsme to tak uhráli. Před úterním zápasem si už dáme jen klasickou zápasovou poradu, video necháme být. Kluci už vše potřebné viděli. Věříme, že máme dost sil, protože hrajeme na čtyři pětky. Ale o tom to nebude, půjde zase o detaily. Tam se bude vše lámat.“ Útočník Martin Nečas: „Na to, že byl Třinec v hodně oslabené sestavě, hrál výborně. Z naší strany to byl asi nejhorší zápas v play-off. Naštěstí jsme vyhráli na nájezdy. Měli jsme špatný pohyb, lepší jsme byli hlavně v prvních deseti minutách, kdy jsme měli dát více branek. Pak Třinec převzal hru. Očekávám, že v úterý to bude zase vyrovnané, protože oceláři se pokusí sérii vrátit domů. Co se týče nájezdů, byly hodně vypjaté. Naštěstí nám výborně zachytal gólman a v osmé sérii jsme to zlomili. Při první nájezdu jsem udělal hroznou kličku. Puk zůstal před brankovištěm a vůbec jsem nezakončil. Rozhodující nájezd jsem provedl do forhendové kličky se střelou nahoru. Věřím, že v Brně přijde ještě více lidí než v Třinci (407 diváků, pozn. red.).“

Hostující gólman Jakub Ovčaří nastoupil ke čtyřem ze sedmi play-off utkání a vybojoval si zatím 93,91% úspěšnost zákroků. Kanadské bodování táhne útočník Matěj Mach, který si připsal tři branky a čtyři asistence. Jan Kalus nasbíral v dosavadním průběhu vyřazovacích utkání čtyři góly a dvě nahrávky. Nejlepším asistentem ve vyřazovací fázi je Jakub Lacka, ten má na kontě už pět nahrávek.

2. semifinále NOEN Extraligy staršího dorostu
úterý