Šňůru výher co nejvíc natahovat, přeje si před venkovním trojbojem brankář Marek Čiliak

B r n o – Jeho forma nabírá v posledních zápasech na intenzitě. Brněnský brankář Marek Čiliak odchytal tři těžké zápasy a mnohokrát svůj tým dokázal podržet. Mimochodem v loňské sezóně si slovenský mág připsal čtyři čistá konta, všechna v mistrovském play-off. Letos už má na svém kontě pět vychytaných nul, a to "jen" ze základní části. Poslední výhru a nulu si připsal v domácím utkání s Olomoucí.

Reprezentační gólman Slovenska se ještě krátce vrátil k nedělnímu utkání, které Kometa rozhodla minutu před koncem řádné hrací doby. „Řekl bych, že jsme mohli rozhodnout už v první třetině. Šancí jsme měli hodně, ale na druhou stranu jsme se už tak netlačili do brány, neměli jsme dorážky a odražené kotouče. Naštěstí nám to tam v závěru padlo a mohli jsme slavit tři body," hovořil spokojený Čiliak, jenž v zápase pochytal šestadvacet střel.

Hanáci se povětšinu času věnovali defenzivě, ale jejich brejky nebyly vůbec špatné a strážce brněnské brány musel být neustále v pohotovosti. Hodně vidět byl zkušený útočník Irgl, který v Olomouci hostuje z Třince. „Přiznám se, že jsem ho až tak nevnímal. Nestihl jsem ho registrovat, znám ho víc z třineckého dresu, v tom olomouckém jsem ho hrát ještě neviděl. Ale je to samozřejmě nebezpečný hráč a jsem rád, že jsem ho dokázal vychytat," potvrzuje gólman.

Marek Čiliak si v utkání s Olomoucí připsal páté čisté konto v sezóně. Foto: Ivo Dostál.

Krom čistého konta si Marek Čiliak připsal i dvě trestné minuty za zdržování hry. „Paradoxně mě to nakoplo, hráli přesilovku, měli několik střel a tím jsem se dokázal dostat do tempa. Do té doby soupeř nic moc neměl," přiznává. To slovenský kolega a kamarád z národního mužstva Branislav Konrád byl od začátku zápasu ve větším zápřahu. „Celou sezónu chytá výborně, odchytal skoro všechno. Věděli jsme, že to proti němu a obraně bude těžké. Nakonec se to potvrdilo," tvrdí rodák ze Zvolena.

Kometa měla v úterý volno, od středy se bude připravovat na venkovní trip. Nejprve v pátek zajíždí do Litvínova, v neděli do Třince a v úterý k dohrávce do Zlína. „Osobně se cítím dobře, mužstvu se daří, jsme na vítězné vlně. Jít od zápasu k zápasu, dobře se na soupeře připravit, a rádi bychom tu šňuru výher co nejvíc natahovali," přeje si gólman Komety.