Šestnáctka se utká se Salzburgem, nominován je jeden brněnský obránce

B r n o – V pondělí a úterý 4. a 5. prosince se v Benešově bude konat přípravný kemp reprezentačního výběru do 16 let zakončený utkáním proti U17 EC Red Bull Salzburg. Z brněnského celku byl nominován obránce Jan Sedláček, jako náhradník byl vybrán útočník Erik Meluzín. Oběma hráčům a celému týmu přejeme hodně štěstí v nadcházejícím kempu i nadále v sezoně.

Sedláček i Meluzín nastupují v sezóně jak za mladší, tak za starší dorostence. Oba dva odehráli 9 zápasů za výběr mladšího dorostu a 14 zápasů za starší dorost. Jan Sedláček si v těchto zápasech dohromady připsal 11 bodů (2+7 a 0+2), Erik Meluzín nasbíral 18 bodů (6+8 a 2+2).

Naposledy se český výběr do 16 let utkal 10.-12. listopadu se stejně starým výběrem Švýcarska. Do utkání v Kadani, Frýdku-Místku a Porubě zasáhli Sedláček i Meluzín. První zápas vyhrála naše šestnáctka poměrem 4:2. Další den byl opět vítězný, gólem se blýskl Erik Meluzín a Česko vyhráli 5:2. V posledním utkání už Švýcaři vyhráli, a to poměrem 4:3.

Se Salzburgem už se letos šestnáctka také utkala, na led rakouského celku zavítala hned zkraje sezony 1. a 2. září. V prvním zápase český výběr urval těsné vítězství 4:3 po prodloužení, v tom druhém už však dominoval a Salzburg smetl bez problémů 6:2. Do obou zápasů zasáhl také Jan Sedláček, který si připsal dvě asistence.

Celá nominace:

Brankáři: