.

Nový školní rok byl zahájen. U vítání prvňáčků nechyběla ani hokejová Kometa

Nový školní rok byl zahájen. U vítání prvňáčků nechyběla ani hokejová Kometa
 

B r n o – Zvoní! Děti, je třeba usednout zpátky do lavic. Však tuhle větu začátkem září všichni znáte. Do školních místností zasedli i nejmenší prvňáčci, které čeká povinná devítiletá školní docházka. A aby měli vstup do důležité fáze svého života veselejší a příjemnější, do vybraných brněnských škol je přišli přivítat hráči brněnské Komety, kteří jim popřáli mnoho štěstí, úspěchů a rozdali jim drobné dárečky.

 

První školní den a tradiční čas 8:00, což je každým rokem neklamné znamení, že skončily prázdniny a dětem začala po dvou měsících oddechu škola. Pro některé může tento den znamenat nástup do 9. třídy, ovšem pro ty nejmenší začíná něco nového. Prvňáčci nasadili na záda aktovky, rodiče si berou volno nebo si domlouvají pozdější příchod do zaměstnání a vyráží společně do škol. U tak zásadního kroku samozřejmě nesmí chybět. A nechyběla u něj ani hokejová Kometa.

V Novém Lískovci na ZŠ Svážná byli přítomni hokejisté Martin Dočekal a Alexandre Mallet. „Byli jsme rádi, že jsme mohli děti přivítat v novém školním roce. Popřáli jsme jim, ať se jim daří, ať se jim ve škole líbí, a ať moc nezlobí paní učitelky," shodli s úsměvem oba hráči. Kanadský útočník si také ve svém proslovu vyzkoušel český jazyk. Nebylo to lehké, ale nakonec sklidil potlesk všech přítomných.

Do tuřanské školy Měšťánská, mimochodem do školy, která vyhrála letošní ročník EKO Dne, přijeli Marcel Haščák s Michalem Gulašim, kteří posléze přijeli vítat nejmenší děti v Mateřské školce Kometka. V bystrcké škole Laštůvkova vítali prvňáčky zkušený útočník Lukáš Nahodil a dravé mládí, Lukáš Dostál s Adamem Gajarským.

„Bylo to pěkné zahájení školní roku, myslím, že jsme si to všichni užili. Měl jsem před velkým množství dětí a rodičů proslov, trošku jsem se styděl, ale nakonec jsem to zvládl," říká s úsměvem brankář Lukáš Dostál.

Jestlipak si vzpomene sedmnáctiletý Adam Gajarský na to, jak poprvé usedal do školní lavice? „Tak to už si vážně nevzpomenu. Jsem rád, že jsem měl možnost dětem popřát, užil jsem si to, bylo to fajn," doplňuje šikovný útočník Komety Adam Gajarský.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál