Mám takový pocit, že si v reprezentační přestávce budu muset dodělat školu, směje se Martin Nečas

B r n o – Zažil výborné mistrovství světa juniorů. Patřil k lídrům týmu a navíc skončil druhý v kanadském bodování celého šampionátu. Dobrou formu si přenesl i do extraligy. Byť jej na tři zápasy vyřadila ze hry viróza, po návratu z Kanady si připsal již pět branek a tři asistence. Dohromady má v této sezóně devatenáctiletý talent v kolonce bodů (8+6).

Hráči Komety mají až do neděle zasloužený odpočinek. To se týká i útočníka Komety Martina Nečase, pro kterého je to vlastně po delší době zasloužené volno. Během roku hodně cestoval, zažil zápas v NHL, byl na MS juniorů a vrátil se do české extraligy. Když ještě zpětně nahlédneme k poslednímu duelu před reprezentační pauzou, šikovný centr si v úterním střetnutí s Vítkovicemi připsal dvě asistence. „Rozhodla první třetina, ve které se nám povedlo vstřelit dva góly. I když musím říct, že z naší strany nebyla první dvacetiminutovka ideální. Soupeř měl mnoho šancí, ale podržel gólman Marek Langhamer," přiznává Nečas.

S ostravským týmem se Kometa nemusela v této sezóně potkat naposledy, což si uvědomuje i rodák z Nového Města na Moravě. „Je dost možné, že se s nimi potkáme v play-off. Letos jsme je dokázali třikrát porazit, pokud na ně znovu narazíme, tak doufám, že se nám proti nim bude dařit i nadále. A také věřím, že i po olympijské pauze budeme pokračovat ve vítězných zápasech. Hlavně se co nejlépe připravit na play-off a je jedno, jestli budeme začínat doma nebo venku," říká.

Radost Martina Nečase po vstřelené brance. Foto: Roman Kantor.

Jak bylo řečeno, hráči mají až do neděle volno, jak bude trávit volné dny Martin Nečas? „Zatím ještě nevím. Budu se snažit být doma s rodinou a pak mám takový pocit, že si budu muset v reprezentančí přestávce dodělat školu (smích). Mám v ní nějaké resty, které musím udělat a dohnat. Určitě si také dám pauzu, dám si wellness a v pondělí se znovu pustíme do trénování."

Brněnský šikula figuruje také v nominaci kategorie reprezentace U19 a zařazen byl i do sestavy v rámci ALL STAR CUPU 2018, který se koná v Bratislavě. „Zatím vůbec netuším, moc jsme to neřešili. Každopádně jsem byl z nominace na ALL STAR nadšený, určitě bych si tam chtěl zahrát," tvrdí Martin Nečas. Jak vidno, i v přestávce bude mít znovu pořádně nabitý program.