.

Kometa získala posilu do obrany. Z KHL přichází reprezentační bek Jakub Krejčík

B r n o – Těsně před koncem přestupového období se Kometě povedlo získat do svých řad kvalitního obránce. Z týmu KHL Medveščak Záhřeb přichází vyztužit brněnskou defenzivu Jakub Krejčík. Odchovanec Slavie je také stálým členem českého národního týmu. „Těsně před půlnocí a před koncem přestupního termínu se nám povedlo dotáhnout transfer a Jakuba Krejčíka jsme zapsali na naši soupisku. Již dnes by se měl hlásit na tréninku. V noci cestoval do Brna z chorvatského Záhřebu, kde hrál ještě večerní utkání KHL," říká k nové akvizici vedoucí sportovního úseku Komety Jaroslav Medlík.

Pětadvacetiletý obránce Jakub Krejčík patří mezi hráče, které vychovala pražská Slavia. V mládí střídal post útočníka s bekem, vyloženě na obranáře se přeorientoval až v dorostu. V sezoně 2006/2007 si na rok odskočil do Kladna, v létě se ale opět vrátil do Slavie. V sezóně 2009/2010 zaznamenal první start mezi dospělými. Odehrál jediný zápas za havlíčkobrodské Rebely, zbytek ročníku se už soustředil na slávistickou juniorku. Výbornými obrannými výkony pomohl mužstvu k zisku stříbrných medailí. Krejčík svými výkony zaujal i tehdejšího kouče Pražanů Vladimíra Růžičku a dalo se tušit, že mladý bek jednou okusí v červenobílém dresu i extraligu.

Sezóna 2011/2012 pro něj byla kariérně průlomová. V extralize odehrál 51 utkání základní části. A přišla i premiérová účast v seniorské reprezentaci. Tu si Krejčík odbyl na ruském Channel One Cupu v utkání proti Finsku. Zápas se hrál v Moskvě a Češi vyhráli 5:1. Krejčík si navíc při premiérovém startu hned připsal i první gól v seniorské reprezentaci. Následně se s národním týmem podíval i na MS 2012 a získal bronzovou medaili.

Krejčík má úspěch i na klubové úrovni. V sezóně 2013/2014 získal bronz v dresu pražské Sparty. V KHL hrál za Lev Praha a naposledy v chorvatském týmu Medveščak Záhřeb. Vyzkoušel si i švédskou extraligu, v celku Örebro HK odehrál dvě kompletní sezóny. Nyní se přesunuje do Brna, aby Kometě pomohl v důležitých bojích této sezóny.

Statistiky Jakuba Krejčíka