.

Kometa se může pyšnit prestižní cenou. Po dvou letech se stala Akademií roku!

Kometa se může pyšnit prestižní cenou. Po dvou letech se stala Akademií roku!
 

B r n o – Sezóna 2014/2015 a pozor, nově i sezóna 2016/2017. Po dvou letech se hokejová Kometa může pyšnit prestižním oceněním Českého svazu ledního hokeje, který každoročně uděluje cenu nejlepšímu klubu uplynulého ročníku - Akademie roku! Cenu si zástupci brněnského klubu převzali krátce před začátkem prvního extraligového utkání mezi Kometou a Třincem.

 

Ocenění získala Kometa na základě řady kritérií, z nichž k nejdůležitějším patří počty hráčů v mládežnických reprezentacích, úspěšnost ve výchově hokejistů pro nejvyšší soutěže dospělých, umístění v dorosteneckých a juniorských soutěží nebo spojení tréninkového a vzdělávacího procesu.

Cenu při zahajovacím utkání Tipsport extraligy Kometa Brno – HC Oceláři Třinec obdrželi z rukou asistenta reprezentační dvacítky Rostislava Vlacha zástupci Komety Brno, konkrétně prezident klubu Egbert F. Zündorf a místopředseda výkonného výboru Lubomír Strnad.

Titul nejlepší Akademie ČSLH byl poprvé udělen za sezónu 2013/14, kdy se jeho držitelem stala HC Sparta Praha. Poté vyhrála Kometa, následně Sparta a letos se role prostřídaly a tento primát drží v rukou letošní mistr extraligy. „Je to vyrovnané, zatím jsou to souboje pouze mezi Kometou a Spartou. Uvidíme, jak se to dál bude vyvíjet, říká Miroslav Přerost, vedoucí projektu akademií ČSLH.

„Každopádně oba kluby podávají důkaz o tom, jak kvalitně pracují s mládeží, že dávají prostor hráčům v nejvyšší soutěži a hodně jich hraje v národním mužstvu. Pracují zkrátka dobře s mladými kluky a uplatňují jejich potenciál. Kdybych to celé shrnul, klíčovými kritérii jsou výsledky mládežnických týmů v kategoriích juniorů, staršího a mladšího dorostu, počet hráčů v reprezentačních výběrech a v ligových soutěžích dospělých. Jsme dlouhodobě spokojeni se všemi akademiemi, ale v měřitelných oblastech byla Kometa nejlepší,“ vysvětlil výběr Miroslav Přerost.

Ocenění si Kometa nesmírně považuje, za klub vyjádřil poděkování Petr Haken - vedoucí SCM a sportovní manažer mládeže. „Pro nás je to obrovská pocta a určitě ukázka toho, že s mládeží v Brně pracujeme velmi dobře. Povedly se nám výsledky ve všech mládežnických kategoriích, ale co je také důležité, že se velký počet hráčů objevil v reprezentačních výběrech České republiky a především si většina zkusila i dospělý hokej. Ať už to bylo v prvoligových partnerských týmech Přerova, Třebíče, ale hlavně v extraligové Kometě," podotýká Haken.

„Je to práce dlouhodobá, není to práce a výsledek jedné sezóny. Budeme se snažit pokračovat a pracovat v nastoleném trendu i v dalších letech. Opět chceme mezi dospělé posunout co nejvíc hráčů. Tak aby se otrkali a byli připraveni do seniorského hokeje. Ocenění si nesmírně vážíme a je to pro nás další výzvou, abychom v naší práci pokračovali a byli znovu úspěšní," dodává Petr Haken, trenér reprezentace U17 a asistent hlavního kouče Komety.

Akademií roku se Kometa poprvé stala v sezóně 2014/2015. Letos na tuto prestižní cenu navázala. Foto: Petr Coufal.
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál