Kolotoč play-out se točí dál, Kometu čeká duel na kladenském ledě

Kolotoč play-out se točí dál, Kometu čeká duel na kladenském ledě
 

B r n o - Neděle přichystala pro hokejové fanoušky mimo čtvrtfinálových bitev play off i dva zápasy skupiny o udržení. Jedním z nich bude i utkání brněnské Komety na ledě Kladna. Středočeši ztratili zatím v této fázi soutěže jen tři body, a to právě v souboji s dosud neporaženým Brnem. Zápas startuje v 17:30, online přenos zajistí místní redakce.

 

Boleslav, Vary, Kladno, Boleslav, Vary, Kladno. S úpornou vytrvalostí se střídají soupeři ve skupině o udržení, která v neděli dopíše polovinu tajenky. Na kladenském ledě se v podvečer představí týmy, které nepříjemnou pasáž sezony zvládají zatím s grácií. Brno ztratilo jediný bod v Karlových Varech a připsalo si pět výher, Kladenští klopýtli pouze na brněnském ledě. I díky tomu oba týmy momentálně figurují na prvních příčkách skupiny zklamaných.

V tuto chvíli má Kometa na poslední Mladou Boleslav náskok deseti bodů, Kladno čtyř. V o něco lepší situaci se tedy nachází hosté, na ledě soupeře je ale nečeká lehká zkouška - už jen z toho důvodu, že zde ještě letos ani jednou neuspěli.

Poslední kola znamenala pro oba týmy výhru 2:1. brno udolalo ve svém hájemství tápající mistry z Karlových Varů, v šestém vzájemném zápase se tak nováček radoval z páté výhry. Kladno si dovezlo velmi cenné tři body z boleslavského ledu. Oba týmy spojuje i to, že se v těchto zápasech prezentovali výtečným výkonem oba gólmani - brněnský Hovi (procentuální úspěšnost 95,45, průměr branek na zápas 1,57)i kladenský Cikánek (procentuální úspěšnost 96,10, průměr branek na zápas 1,20). Ti také s těmito čísly vládnou gólmanským statistikám.(

Oba nedělní sokové disponují výraznými individualitami i v poli, kde také patří k momentálně nejlepším. Kladenský Patera nasbíral již sedm kanadských bodů (5+2), brněnský Dopita 4 (3+1), stejnou bilanci má další hráč Komety Divíšek a čtyři body na kontě má i zadák Martin Richter, pro kterého se jedná o premiérové počiny v sezoně (2+2). Mezi tyto hráče se ze zbylých týmů vklínil pouze trochu překvapivý boleslavský snajpr Jindra(3+1).

Vzájemné zápasy obou soupeřů

I po pěti zápasech zatím platí, že vyhrává domácí tým, a v tuto chvíli je - co se změny tohoto stavu týká - na řadě Kometa. V úvodním duelu (4. kolo) zvítězilo s vydatným přispěním Petra Tenkráta Kladno 4:0, což tehdy stálo hlavu kouče Kýhose. V odvetě Kometa prohrávala, ale duel otočila a zvítězila 4:1, a to pod taktovkou kouče Pazourka.

Třetí bitva, třetí trenér Brna. Na lavičce stálo nově duo Jeřábek-Lubina a tato léčba ještě nezabrala, zafungovala až v dalším kole. Kometa sice záhy vedla, ale nakonec prohrála 3:5. Poslední duel základní části ale ovládli zase Brňané, konkrétně v poměru 3:1, na tento úspěch navázali i ve třetím kole play out, kdy zvítězili navlas stejným rozdílem.

Nejaktivnějšími hráči ve vzájemných zápasech je dvojice pětibodových útočníků. V dresu Kladna to je Jaroslav Kalla, který nastřádal pět asistencí, mezi Brňany Kladno nejvíce deptá shodou okolností kladenský rodák Ivan Huml, ten jednou skóroval a čtyřikrát asistoval - a to ještě úvodní zápas na Kladně vynechal. Střelcem minisérie je třígólový Erat, za zmínku rozhodně stojí i výkon Petra Tenkráta, který v posledním utkání před odchodem do Švédska zničil Kometu čtyřmi body během dvou třetin(2+2).

4. kolo: HC GEUS OKNA Kladno – HC Kometa Brno 4:0(0:0, 2:0, 2:0)

17. kolo: HC Kometa Brno – HC GEUS OKNA Kladno 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

30. kolo: HC GEUS OKNA Kladno – HC Kometa Brno 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)

43. kolo: HC Kometa Brno – HC GEUS OKNA Kladno 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

3. kolo play-out: HC Kometa Brno – HC GEUS OKNA Kladno 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Sestavy z minulého kola

HC Kometa Brno : Hovi - Bičánek, Houdek, Richter, Koma, Zubíček, Mojžíš, Ovčačík, Novák - Erat, Dopita, Dlouhý - Hubáček, Divíšek, Procházka - Brabenec, Huml, Šindel - Varaďa, Ludvík, Meidl.

HC GEUS OKNA Kladno: Cikánek - Kameš, Kaberle, Toman, Mrázek, Trončinský, Šmach, Mudroch, Dlouhý - Eberle, Patera, Diviš - Valský, Kalla, Bílek - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Frolík, Gengel, Procházka

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál