.

Kamil Brabenec potvrzen. Hrát by měl již v pátek ve Vítkovicích

B r n o – Jak jsme koncem týdne informovali, Kamil Brabenec se vrací zpátky do svého rodného klubu a města. Všechny organizační a papírové náležitosti byly dnes vyřešeny a nic už zkušenému útočníkovi nebrání k tomu, aby se připojil k týmu. Vedení tímto reaguje na početnou marodku zkušených hráčů. Posledních šest let nastupoval Brabenec ve slovenské extralize, letos začínal sezónu u nováčka z Nových Zámků. Brabenec má zároveň vyřízené střídavé starty do první ligy - do týmu Horácké Slavie Třebíč.

Kamil Brabenec se narodil 17. května 1976 v Brně. Mezi jeho štace, kde Kamil Brabenec působil, patřila Plzeň, Vsetín či švédská Lulea, kde působil dvě sezóny. Za největší úspěch své kariéry považuje start za národní mužstvo, ve kterém odehrál 15 zápasů a připsal si 3 branky. Vysoko také řadí návrat s Českými Budějovicemi do extraligy a to v sezóně 04/05, kdy byla v NHL výluka. Se stejným týmem pak sezóně 07/08 vyhrál základní část extraligy.

V Kometě působil již v první lize - 2008/2009 a zahrál si také extraligu. V sezóně 2009/2010 byl i kapitánem. V roce 2011 odešel na Slovensko, konkrétně do Zvolena, kde se stal lídrem týmu a dlouhodobě vévodil statistikám slovenské extraligy. V sezóně 2012/2013 získal v dresu Zvolena mistrovský titul. Letos bojoval v týmu Nové Zámky, což je nováček nejvyšší slovenské soutěže - za 43 zápasů si připsal (9+23).

Kamil Brabenec na tréninku Komety. Foto: Jiří Grulich.