Příprava: Kometa - Jihlava 3:1

Dortiáda měla na programu již osmý ročník. Přehlídku dortů zpestřil i mládežnický turnaj

B r n o – Již osmý ročník Dortiády nabídl čtvrtý březnový den v brněnské DRFG Areně. A nejen to. Krom tradičního festivalu a přehlídky krásných dortů mohla velmi hojně zaplněná hala sledovat mládežnický turnaj o putovní pohár Nadačního fondu Kometa, konkrétné hráčů ročníků 2008, 2009. Na své si přišly i děti, které během celého dne čekal bohatý doprovodný program. Fotogalerie z Dortiády k náhledu ZDE. Foto: Jiří Grulich.

Dortiáda je již tradiční a dlouholetou akcí, kterou pořádá brněnská Kometa. Jedná se o velkou soutěž napříč Jihomoravským krajem pro všechny profesionální i amatérské pekaře a cukráře. V naší soutěži hledáme nejhezčí dort s hokejovou tematikou.

Pro děti byl jako vždy připraven bohatý doprovodný program. Svůj stánek měl na ochozech haly Nadační fond Komety, pod jehož patronátem se uskutečnil hokejový turnaj. K prohlídce byla k dispozici sanitka od ZZS JMK, byl přítomen stánek Univerzity obrany, vůz městské policie Brno a Hasičského záchranného sboru města Brna, děti se mohly také "vyblbnout" na skákacím hradě, nebo si zastřílet na hokejové střelnici Stánek měla i MŠ Kometka a na akci se také podílel Kometa Pub. Jistě muselo pobavilo i vystoupení krasobluslařek. Připraveno bylo rovněž i malování na obličej v rámci spolupráce s Hitrádiem City a další množství zábavy. Poděkovaní patří Fanklubu Komety, které se podílel na organizaci celodenního programu.

Tým Komety ročníku 2008 a 2009 obsadil na turnaji o pohár Nadačního fondu Kometa pěkné 5. místo. Foto: Jiří Grulich.

Přestože už jsme v minulých letech viděli stovky dortů, ani v roce 2017 nechyběla tvůrcům parádní představivost přenesená do svých kousků, někdy spíše pořádných kusanců. Dorty se mohla pokochat široká veřejnost a hlavně také děti z projektu Jsme jedna rodina – tedy děti z dětských domovů, center, ústavů a dalších institucí. Po skončení a vyhlášení výsledků mohli účastníci dorty ochutnat. „Na letošní Dortiádu přišlo opět velké množství fanoušků, převážně dětí. Letos bylo k vidění přibližně šedesát krásných dortů, ať už v kategoriích amatér, profesionál, partner klubu, nebo partnerské město," říká Iva Drobiszová z marketingu Komety.

Jak již bylo řečeno, v sobotní den nešlo pouze o samotnou Dortiádu, ale i o mládežnický turnaj (putovní pohár Nadačního fondu Kometa), který hostila brněnská Kometa. Na turnaji bylo celkem deset kvalitních týmů. Ty byly rozděleny do dvou skupin.

Skupina A: Kometa, Vsetín, Sparta, Olomouc a Karlovy Vary.

Skupina B: Hradec, Slavia, Třinec, Chomutov a Zlín.

Vítězem se stal Hradec, který ve finále porazil Piráty z Chomutova. Třetí místo obsadil Třinec. Brno skončilo v silné konkurenci na 5. místě.

Výsledky Dortiády 2017:

Vítěz v kategorii profesionál a celkový vítěz Dortiády - Pekárny Blansko, a.s.
Vítěz v kategorii partner klubu - Hasičský záchranný sbor.
Vítěz v kategorii amatér (paní Tilová).
Vítěz v kategorii partnerské město /obec - Telnice.

Fotogalerie z Dortiády k náhledu ZDE. Foto: Jiří Grulich.

Partneři Dortiády.