.

Deset důvodů proč přijít v Brně na Ligu mistrů

Deset důvodů proč přijít v Brně na Ligu mistrů
 

B r n o – První dva zápasy v hokejové Lize mistrů má brněnská Kometa za sebou a zatím může být nadmíru spokojená. Z nedávného severského tripu si brněnští hokejisté přivezli plný počet bodů a s velkým očekáváním vyhlíží domácí odvety. Ty jsou na programu již tento týden, ve čtvrtek Brňané přivítají finské Kuopio, v sobotu pak norský Stavanger. Jestli stále ještě váháte nad návštěvou některého z brněnských zápasů v Champions Hockey League, přečtěte si následující odstavce. Třeba vaše rozhodování bude snazší.

 

#1 Výborný start Komety do soutěže

Kometa do evropského měření sil vletěla jako vítr a z úvodních dvou zápasů na severu kontinentu vytěžila dvě výhry. Nejprve Brňané přetlačili norský Stavanger 2:1, aby následně o dva dny později vyhráli i na ledě finské KalPy, tentokrát 4:2. Není proto žádným překvapením, že okupují první příčku ve čtyřčlenné skupině B a mají solidní šanci probojovat se do vyřazovací fáze soutěže. Do té postoupí první dva celky z každé z osmi skupin, celkem tedy 16 týmů.

Po dvou kompletně odehraných kolech je Kometa jedním ze sedmi týmů, které v základní hrací době vyhrály oba dva úvodní zápasy, společně s finským mistrem z Tampere se jim to podařilo na stadionech soupeřů. Po stránce předvedeného výkonu a hokejových kvalit brněnského týmu tak nemůže být lepší pozvánka na nadcházející dva duely.

#2 Každým rokem lepší a lepší

I přesto že Liga mistrů píše letos svůj již čtvrtý ročník, dá se stále považovat za nový produkt na sportovní scéně, který si své publikum teprve získává. Dělá to ale dobře. Vedení soutěže pružně reaguje na potřeby fanoušků, nebojí se poučit z minulých chyb a snaží se dělat Ligu mistrů každým rokem atraktivnější a lepší.

Výsledky se dostavují záhy a popularita soutěže nabírá každým rokem na objemu. O Lize mistrů se čím dál tím více hovoří ve sportovních médiích napříč Evropou, roste návštěvnost na stadionech, zvyšují se odměny pro samotné kluby a jednotlivé zápasy mají větší prestiž i pro samotné hráče. S popularitou fotbalové Ligy mistrů se ta hokejová zatím srovnávat nedá, ale pokud se jí nedá šance, podobné srovnávání ani nikdy nebude možné. Potenciál alespoň přiblížit se vyhlášené UEFA Champions League tu určitě je.

Český mistr proti norskému. Hokejová Liga mistrů je od sezóny 2017/18 už jen pro ty nejlepší evropské kluby. Foto: Oddmund Sola.

#3 Liga mistrů nově jen pro ty nejlepší

Jestli byla Champions Hockey League v minulých třech letech za něco výrazně kritizována, byl to její formát, kdy se soutěže účastnily i tzv. zakládající týmy, což mohly být klidně týmy, které se za poslední roky nedostaly v domácí lize ani do play-off. Právo účastnit se Ligy mistrů jen z pozice akcionáře však od letošního ročníku zaniklo a o titul nejlepšího evropského týmu se perou jen ty nejlepší kluby ze všech předních evropských soutěží.

#4 Kometa má v Evropě na co navazovat

Je to spíše už záliba pamětníků, ale brněnský hokej už v Evropě výraznou stopu zanechal. Mezi lety 1965 a 1968 se Brňané stali třikrát po sobě vítězi Poháru mistrů evropských zemí, tudíž soutěže, na kterou současná Champions Hockey League ve své podstatě navazuje. Brněnská Kometa je v tomhle ohledu historicky nejúspěšnějším českým klubem, podobný triumf se podařil už jen Kladnu, které stejnou soutěž ovládlo v roce 1977.

Novodobá Liga mistrů zatím poznala tři vítěze, všichni byli ze Švédska. Premiérový ročník ovládla v roce 2015 Lulea, předloňský a loňský ročník pak patřil Frölundě. Z českých týmů se zatím nejdále dostala pražská Sparta, která v zatím posledním ročníku podlehla švédskému gigantovi v prodloužení.

»Více o brněnské dominanci v Poháru mistrů evropských zemí jsme psali ZDE.


#5 Špičkový hokej a špičkoví hokejisté

Pokud nepatříte mezi pravidelné návštěvníky reprezentačních zápasů, je Champions Hockey League ideální příležitostí přijít se podívat na konfrontaci mezi českým a mezinárodním hokejem. A nejen to. Liga mistrů vám nabízí také možnost shlédnout lední hokej v co nejvyšší úrovni a s co nejlepšími hráči, kteří se po starém kontinentu pohybují. Ve finském týmu je to především brankář Niko Hovinen - mistr světa z roku 2011, Joni Ikonen - vítěz loňského ročníku Champions Hockey League s Frölundou nebo například Denis Godla - brankářský objev mistrovství světa juniorů z roku 2015, který výraznou měrou napomohl slovenskému týmu ke zisku bronzových medailí. Majitelem a trenérem Kuopia není nikdy jiný, než jeden z nejlepších finských hokejistů v historii Sami Kapanen. Ten mimochodem odehrál jeden zápas za brněnskou Kometu a mnozí pamětníci si na něj mohou vzpomenout.

Ani norský tým není bez velkých jmen, v kádru tamního sedminásobného šampiona najdeme i účastníky jarního mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem Kristiana Forsberga a Dennise Sveuma.


#6 Za český hokej

Kometa v letošním ročníku Ligy mistrů nereprezentuje jen Brno a Jihomoravský kraj, reprezentuje i celý český hokej. Po loňském tažení Sparty až do finále jsou letošní očekávání od českých týmů větší než dříve, zvláště když za první dva roky se české kluby nedostaly dále než do osmifinále. Brněnská Kometa jakožto nejúspěšnější klub historie a současný extraligový šampion byla do letošního ročníku nasazena s pořadovým číslem pět a je jen na ní, jakou silou se bude v Evropě prezentovat. V každém případě ale Kometa, Liberec, Třinec a Hradec Králové nezastupují v letošním ročníku Champions Hockey League jen své zájmy, reprezentují celý český hokej. A ten reprezentujete i vy, fanoušci.

#7 Takhle se fandí u nás doma

V České republice už nikdo nepochybuje o tom, že brněnští fanoušci jsou ti nejlepší. Díky Champions Hockey League však sílu a um brněnského publika mohou poznat i fanoušci a hráči ostatních evropských týmů. K tomu stačí jediné. Přijít na zápasy Ligu mistrů v co nejhojnějším počtu a těsně před startem sezóny rozjet hokejovou horečku v Brně nanovo. A třeba se i zapsat do statistik návštěvnosti na přední příčky. Návštěvnický rekord švýcarského Bernu na jednom zápase Kometa kvůli kapacitě stadionu překonat nemůže, může však přilákat jednu z největších návštěv letošního ročníku. Ta nejvyšší zatím patří zmiňovanému Bernu, který na domácí zápas s finským TPS Turku přivábil 5 931 diváků.

Oba dva první zápasy Komety na severu Evropy sledovalo celkem 5658 fanoušků. Na duely v brněnské DRFG Areně by si však mohlo najít cestu větší množství fanoušků. Foto: Juuso Jonninen.

#8 Navnadit se na extraligu

Zápasy s finskou KalPou a norským Stavangerem budou posledními dvěma zápasy, které Kometa před startem Tipsport extraligy odehraje. Severoevropské kluby berou Ligu mistrů velmi prestižně, řadí ji na stejnou úroveň jako domácí ligu, tím pádem nemůžou hráči a fanoušci absolvovat lepší generálku na domácí soutěž než právě odvetné zápasy se severskými kluby. Přijďte se tedy i vy navnadit na blížící se start extraligy!

3. kolo CHL 2017/2018
čtvrtek
31.8.2017
18:00 hod.
Online přenos Vstupenky
HC Kometa Brno KalPa Kuopio DRFG Arena, Brno

#9 Nejlepší zakončení letních prázdnin

Už jen poslední dny letních prázdnin zbývají všem školákům, než opět zasednou do školních lavic. Ještě před tím si mohou vychutnat poslední netradiční prázdninový zážitek a nemusí kvůli němu ani cestovat mimo hranice Brna. Hokejová Liga mistrů poprvé ve čtvrtek zavítá pod Špilberk a slibuje neotřelou podívanou. Proto neseďte doma, nahoďte na sebe modrobílé doplňky a přijďte si závěr prázdnin užít s Kometou. Nejlépe ve čtvrtek na KalPu, v sobotu po obědě na Stavanger a následně se přesunout do pivovaru Starobrno na křest dresu pro novou extraligovou sezónu!

4. kolo CHL 2017/2018
sobota
2.9.2017
13:30 hod.
Online přenos Vstupenky
HC Kometa Brno Stavanger Oilers DRFG Arena, Brno

#10 Mistr v mistrovské společnosti

Mistrovská společnost si žádá mistrovské podmínky. Kometa je český mistr, bojuje v Lize mistrů, kde potřebuje mistrovské publikum. Přijďte proto i vy ve čtvrtek a sobotu do DRFG Areny vychutnat si domácí zápasy Ligy mistrů a ukažte celé Evropě, jak se fandí u nás v Brně!

Marek Čiliak odchytal oba dva úvodní duely v Champions Hockey League. Kryl 42 střeleckcýh pokusů soupeřů s úspěšností zákroků 93,33 %. Bezprostřední rozhovor s brněnským strážcem branky po návratu ze severského tripu čtěte ZDE. Foto: Oddmund Sola.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál