Český hokej zasáhla smutná zpráva. Zemřel rozhodčí a statistik Komety Pavel Lainka

B r n o – Dne 10. září 2016 podlehl mladý talentovaný rozhodčí Pavel Lainka následkům tragického zranění, které utrpěl při řízení hokejového utkání. Český hokej v jeho osobě ztratil velmi nadějného a perspektivního rozhodčího s těmi nejvyššími ambicemi. Klub HC Kometa Brno vyjadřuje hlubokou soustrast rodině a všem nejbližším.

Lainka hokejem žil, miloval ho a ještě před dvěma lety se mu věnoval jako aktivní hráč. Poté co prošel brněnskými mládežnickými kluby, nastupoval například za Úvoz - dnešní Warrior Brno, hrál také v Náměšti nad Oslavou. Při extraligových zápasech Komety pomáhal jako statistik a dohlížel na důležitá data. Sám v Brně odpískal mnoho zápasů, v DRFG Areně byl v podstatě jako doma. Tragická událost zasáhla úplně všechny v hokejovém hnutí.

Při dnešním zápase mezi Kometou Brno a Mladou Boleslaví bude brněnský rozhodčí Pavel Lainka uctěn minutou ticha.