Češi na turnaji pěti zemí deklasovali Německo 7:0

B r n o – Česká reprezentace do sedmnácti let ve středu večer vstoupila do turnaje pěti zemí zápasem proti Německu. Svěřenci trenéra Hakena neponechali nic náhodě a našeho západního souseda jak se říká roznesli na kopytech. Do zápasu se zapojili i dva Komeťáci Radek Kučeřík s Janem Mlčákem.

Národní tým neváhal. Už ve čtvrté minutě vstřelil první branku utkání Pšenička a do první přestávky ho následovali ještě dva spoluhráči. Ve druhé části sice padla jen jedna branka, ale i ta byla ve prospěch našich chlapců. Ve třetí třetině pak české naděje opět udeřily naplno a třemi góly, z nichž dva padly v posledních třech minutách zápasu, dokončily gólové žně. Ukazatel skóre se tak zastavil vysoko na stavu 7:0 pro domácí. Češi si tak připsali první výhru na turnaji a před čtvrtečním zápasem se Slovenskem, který se bude hrát od 18:30, mají na kontě plný počet bodů.

Sestava ČR: Pařík - Mlčák, Kubíček, Rašín, Klikorka, Kučeřík, Homola, Klodner, – Pšenička, Barinka, Čermák, Teplý,Vitouch, Toman, Morong, Přikryl, Koffer, Prokop, Najman, Raška, Mužík

Branky a nahrávky: 4. Pšenička (Čermák), 6. Klikorka (Přikryl), 18. Morong (Přikryl, Klodner), 34. Mužík, 55. Toman (Vitouch, Teplý), 57. Kubíček (Pšenička, Prokop), 58. Prokop (Barinka, Pšenička)

Ve druhém zápase úvodního dne se střetlo Slovensko se Švýcarskem. Naši východní sousedé prohrávali už 2:0. Tento stav sice ještě zvládli korigovat, když vyrovnali Jellúš s Melcherem. Na další dvě branky Švýcarů už ale nedokázali odpovědět a prohráli 4:2.