Bojovností a dobrým přístupem to kluci zvládnou, vzkazuje hráčům Jan Štencel

Bojovností a dobrým přístupem to kluci zvládnou, vzkazuje hráčům Jan Štencel
 

B r n o – Obránce Komety Jan Štencel je od 5. února na marodce. Do osudného zápasu s Karlovými Vary byl „držákem" a za celou sezónu absentoval pouze jednou. Odehrál 44 zápasů, ve kterých si připsal čtyři góly a patnáct asistencí. Druhý nejproduktivnější bek Komety myslí pozitivně a stejně jako jeho spoluhráč Kuba Krejčík věří, že březnové play-off stihne.

 

Honzo, je to téměř čtrnáct dnů, kdy se vám stalo nepříjemné zranění. Jak se momentálně cítíte?
Mám za sebou několik vyšetření, kde se ukázalo, že bych nemusel jít na žádný operační zákrok. Musím čekat, než se dá koleno do pořádku. Je to otázka zhruba tří týdnů a pak bych mohl začít se zátěží.

Disciplinární komise vyhnotila inkriminovaný zákrok jako dovolený. Jak jste ho viděl vy?
Rozhodla tak, jak rozhodla. Těžko říct, myslím si, že protihráč měl nohy ve vzduchu a nějaký faul to určitě byl. Ale je to celkem jedno, protože se musím léčit a týmu nějakou dobu budu chybět. Vyhodnotili to tak, že to faul nebyl, takže to tak musíme brát.

Zažil jste někdy takovou marodku, kterou Kometa v poslední době má?
Abych řekl pravdu, tak nezažil. Je to velký počet hráčů, který díky tomu výrazně zasáhnul do kádru a formace se musely překopat. Bohužel se nám sešlo v nejméně vhodnou chvíli. Věřím, že se všichni dáme zdravotně do pořádku, stmelíme se a v play-off budeme jako jeden tým.

Věříte, že si letos ještě zahrajete?
V to doufám, ale musím brát ohled na koleno. Uvidíme, jak se bude můj zdravotní stav vyvíjet a jak se bude koleno chovat ve větší zátěži.

Takové obrázky nikdy nevidime rádi. Jan Štencel nedohrál utkání s Karlovými Vary a nyní je ve stavu zraněných. Všichni mu přejeme brzké uzdravení. Foto: Roman Kantor.

Je pro vás obtížné sledovat spoluhráče pouze doma z postele?
Není to příjemný pocit. Sedím doma na gauči nebo polehávám. Víc vlastně ani moc nemůžu. Raději bych hrál a klukům pomohl. Nedá se nic dělat.

Co byste popřál hráčům do pátečního utkání s Pardubicemi?
Potřebovali bychom vyhrát a získat důležité body. Kluci by si to už zasloužili. Přeju jim, ať to konečně protrhnou, dají hodně branek, které je dokáží zvednout. Věřím, že bojovností a dobrým přístupem to kluci zvládnou a tři body zůstanou v Brně. Budu jim fandit a sledovat je u přenosu.

Kuba Krejčík měl otřes mozku a nedávno nám prozradil, že může pouze chodit venčit svého psa. Jinak spíš odpočívá a polehává. Jak jste na tom vy?
Mám to podobné jako on. Pořád jen ležím, nějakou delší chůzi absolvovat nemůžu. Nejde mi ani řídit auto, většinu času trávím doma.

Jaké jsou prognózy lékařů?
Ještě týden budu mít ortézu, pak se vyhodnotí, jestli je koleno zralé na rehabilitaci. Ta pak bude probíhat zhruba dva týdny a pak se uvidí, co dál. Pokud to dobře půjde, play-off bych měl stihnout.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál