Hokejový svátek v Brně! Kometa ve středu a ve čtvrtek hostí finále proti Třinci

B r n o – Absolutní vrchol extraligové sezóny si nyní naplno užijí také brněnští fanoušci. Ve středu a ve čtvrtek bude město pod Špilberkem hostit třetí a čtvrté pokračování finále Generali play-off mezi Kometou a Oceláři Třinec. Série se po dvoudenní pauze stěhuje do jihomoravské metropole za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy. Ve středu začíná utkání v 17:20, ve čtvrtek v 17 hodin.

Před dvěma duely v Brně jsou na tom oba fináloví aktéři stejně. Zatímco Oceláři vyhráli první utkání v poměru 5:1, obhájci titulu z Brna triumfovali ve druhé partii 3:2. „Věříme v domácí prostředí, máme nejlepší fanoušky široko daleko. Soustředíme se pouze na třetí zápas, čtvrté utkání se hraje až ve čtvrtek. V neděli jsme předvedli o třídu lepší výkon než den předtím, stále je ovšem na čem pracovat," uvedl jeden z trenérů Komety Kamil Pokorný.

Hokejisté Brna chtějí navázat především na výkon z druhého zápasu, v němž byli od začátku o krok napřed. Cestu za triumfem ve druhém utkání pomohl vydláždit dvěma trefami útočník Jan Hruška, rozhodující branku zaznamenal ve 41. minutě Martin Zaťovič.

Oba dosavadní finálové duely provázely emoce. Foto: Jiří Grulich.

Ze Slezska se série přesouvá do Brna, zdejší fanoušci uvidí finále české nejvyšší soutěže počtvrté za posledních šest let a podruhé v řadě. V daném období si žádný z extraligových klubů tolik finále nezahrál. Po dvou účastech mají týmy Zlína, Liberce a právě Třince. V roce 2012 měřili brněnští hokejisté v závěrečné sérii ročníku síly s Pardubicemi, o dva roky později se Zlínem, minulé jaro s Liberecem a letos premiérově s Třincem.

Bilance domácích zápasů v těchto sériích je pozitivní, Kometa zaznamenala čtyři výhry a tři prohry. V minulém play-off na domácím ledě hokejisté Komety rozhodli o zisku titulu. Na den přesně jako letos vyhráli třetí zápas 18. dubna v poměru 3:0, 24 hodin nato dorazili Bílé tygry vítězstvím 5:2.

3. finále Generalli play - off
středa