Čtrnáct hokejových klubů, čtrnáct osudů

B r n o – Pojišťovna Generali, hlavní partner Tipsport extraligy, už působí na českém trhu 25 let a toto výročí slaví tak, že skrze svoji nadaci pomáhá těm, kteří měli v životě méně štěstí a bojují s nepříznivým osudem. A každý z vás bude mít možnost se zapojit. Stačí přijít podpořit Kometu na poslední domácí zápas základní části proti Litvínovu. Pojišťovna Generali za každého fanouška na tomto zápase věnuje 25 Kč. Celou částku poté obdrží Marek Hrdlička, kterého vybral náš klub.

Marek to chlapec s těžkým zdravotním a psychickým postižením, s dlouhodobými poruchami orientace a komunikace, s problémy s úsudkem, vůlí a s potížemi v oblasti motoriky a soustředění. Své postižení – dětský autismus má ztížené ještě epilepsií. Po každém prodělaném velkém záchvatu se Markovy těžce nabyté schopnosti vrací o několik úrovní zpět. Vypadá a jeví se jako běžné dítě, péče o něj a další dva sourozence se stejnou diagnózou je pro rodiče značně náročná.

Rodiče se ale chlapcům velmi věnují, zajišťují jim dobré podmínky k výchově a vzdělávání, které jsou ale finančně náročné a vyžadují odbornou asistenci dalších osob. Výtěžek by proto rodiče využili na pořízení hodinek Embrace, které detekují blížící se záchvaty a hladinu stresu, spciálního nábytku do dětského pokoje, prostředky k výrobě vzdělávacích pomůcek a rehabilitačně-terapeutický pobyt.

Doufáme, že se nás sejde na tribunách co nejvíc a vybraná částka bude co nejvyšší!