Mladíky Komety čeká velká porce venkovních duelů

B r n o – Mladíci brněnské Komety mají před sebou další perný týden. Tentokrát bohužel nebudou k zastižení na domácím ledě, jelikož všechny kategorie čeká dvojice venkovních utkání. Jejich program si můžete prohlédnout v našem souhrnu.

Juniory čekají dvě moravská derby

Zlín bude dějištěm prvního z nich. Modrobílí se stále drží v horních patrech tabulky a ze třetího místa mají zaděláno na slušnou startovní pozici do play-off. Zlínu patří desátá příčka. Výkony ševců jsou v poslední době doslova jako na houpačce. Ze šesti posledních duelů zvítězili třikrát a téměř pravidelně střídají výhry s porážkami. V sobotu přehráli Plzeň na jejím ledě, tudíž je teď na Kometě, aby brala body. Poslední vzájemné měření sil vyšlo ve prospěch Brňanů, když svého moravského soupeře přehráli celkem jasně - 3:0. Další bitva se odehraje ve městě Tomáše Bati už tento čtvrtek.

33. kolo DHL extraligy juniorů
čtvrtek
12. 1. 2017
17:00 hod.
PSG Zlín HC Kometa Brno Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín

Hned dva dny na to čeká svěřence trenéra Pazourka druhé moravské derby, tentokrát na ledě olomouckých kohoutů. Do tohoto zápasu půjdou Brňané jako jasný favorit. Olomoučtí totiž notnou část sezóny zaujímají pozici na samotném dně tabulky se ziskem dvaadvaceti bodů. Naši hoši však musí přistoupit k utkání zodpovědně a nenechat nikoho na pochybách že oni budou ti, kteří budou v utkání bodovat. V sobotu tak bude v Olomouci k vidění velice zajímavé utkání.

34. kolo DHL extraligy juniorů
14. 1. 2017
15:30 hod.
HC Olomouc HC Kometa Brno Zimní stadion Olomouc

Starší dorost čeká duel na Spartě a v Plzni

Brněnské mladíky čeká již tradiční dvouzápasová nálož ve dvou dnech. Prvním soupeřem jim přitom nebude nikdo menší, než pražská Sparta. Té se sice letos nedaří, ale na to se obhájci titulu nemohou ohlížet. Oba celky mají téměř totožnou statistiku v procentuální úspěšnosti střelby. Spartě náleží jedenáct procent, Brnu pak jen o dvě desetiny procenta méně. Oba brankáři se tak budou muset hodně otáčet, aby zastavili všechny puky mířící do sítě. Pevně věříme, že radovat se po závěrečné siréně budou modrobílí.

7. kolo 2. Části NOEN extraligy staršího dorostu
pátek
13. 1. 2017
17:30 hod.
HC Sparta Praha HC Kometa Brno Tipsport arena Praha

Hned následující den čeká brněnské mladíky další ostrý start, tentokrát proti plzeňským Indiánům. Oba soupeře dělí v tabulce rozdíl jediného bodu. Dá se tedy říci, že nás čeká souboj o čtvrtou příčku v tabulce. Na čelo ztrácí svěřenci trenéra Zachrly z páté příčky čtyři body, což svědčí o vyrovnanosti celé soutěže. Komeťáci jsou třetím nejčastěji střílejícím celkem vůbec. Přejme jim tedy, aby co nejvíce střeleckých pokusů skončilo až v síti za plzeňským gólmanem. Vzhůru Brno!

6. kolo 2. části NOEN extraligy staršího dorostu
14. 1. 2017
16:45 hod.
HC Škoda Plzeň HC Kometa Brno Home Monitoring Arena

Mladší dorost vyzve Boleslav s Pardubicemi

Malé komeťáky čekají dva souboje na území Čech. K tomu prvnímu zajíždějí do Mladé Boleslavi. Naposledy zdolali modrobílí bruslařský klub na vlastním ledě až v prodloužení. Tentokrát budou chtít pokořit svého souseda v tabulce již v normální hrací době a dotáhnou se na něj v tabulce, k čemuž jim chybí právě tři body. Nejen to je tedy zárukou, že se bude rozhodně na co dívat.

9. Kolo nadstavbové části ELIOD Extraligy mladšího dorostu
čtvrtek
12. 1. 2017
17:30 hod.
BK Mladá Boleslav HC Kometa Brno ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav

Na závěr týdne se pak Kometa vyjede rvát o body do Pardubic. Východočeši vévodí minitabulce nadstavbové části a je tak jasné, že budou v tomto zápase papírovými favority. Naši mladíci jim však nebudou chtít dát nic zadarmo a do souboje proti Pardubickým půjdou s vervou. Kometa má třetí nejlepší oslabení v tabulce. Na hráče z města perníku tedy čeká zajisté nelehký úkol v podobě překonávání modrobílé hradby.

10. Kolo nadstavbové části ELIOD Extraligy mladšího dorostu
neděle