Prohlédněte si vítězné dorty z šestého ročníku Dortiády

B r n o – Každoročně se v Dortiádě soutěží ve čtyřech kategoriích. Z hodnocení odborné poroty vzejdou vítězové pro každou z nich a korunu celému hlasování pak dávají děti z projektu Jsme jedna rodina společně s širokou veřejností, které vybírají Divácky nej dort. Při šestém ročníku Dortiády se ukázalo, že měla porota i veřejnost stejný „vkus“ a vybrali téměř totožné dorty. Fotografie všech dortů najdete ZDE.

Vítězové hodnocení odborné poroty

Důkazem podobnosti hodnocení obou „porot“ se stal dort, který pro Dortiádu připravila Jitka Křížová: „Musím přiznat, že jsem z výsledků hodnocení hodně překvapená. Na dortu jsem pracovala čtyři dny, některé detaily jsem navíc dodělávala po večerech.“

Kategorie amatér – Jitka Křížová, dort číslo 3

Kategorie profesionál – Kometa Pub Arena, dort číslo 13

Kategorie partnerské město – Kobeřice u Brna, dort číslo 17

Kategorie partner klubu – Delikomat, dort číslo 24

Prvenství z roku 2014 v kategorii partner klubu obhájila společnost Delikomat. „Vůbec jsem nečekala, že by to mohlo vyjít. Nad motivem dortu jsme přemýšleli celý rok. Vzhledem k tomu, že dorty byly opět moc hezké, jsme z vítězství moc překvapení,“ říkala Veronika Šťastná ze společnosti Delikomat. Kolik surovin bylo na jeho výrobu potřeba? „Dort vážil téměř 33 kg, bylo použito 11,5 kg marcipánu, korpus byl z kokosu a uvnitř je čokoládo-máslový krém. Chtěli jsme, aby si na něm pochutnaly hlavně děti, a proto na něm bylo hodně marcipánových figurek, které jsou nejoblíbenější. Naším cílem bylo, aby si děti co nejvíce zamlsaly.“

Hodnocení veřejnosti o Divácky nej dort

1. místo – dort číslo 13 – Kometa Pub Arena

2. místo – dort číslo 3 – Jitka Křížová