4. finále ELH: Kometa - Zlín 3:1

V Německu se učí kanadský styl hokeje, říká junior Daniel Kunce

B r n o – Tři góly stačily brněnské juniorce k výhře nad jihlavskou Duklu, o dva z nich se postaral Daniel Kunce. Rodák z Mnichova přišel do Komety před sezonou z Olomouce a postupně se vypracovává v důležité členy týmy. Proti soupeři z Vysočiny nastoupil v první formaci s Mrázkem a Raškou. V sezoně naskočil do deseti utkání, ze kterých vytěžil sedm kanadských bodů a je pátým nejproduktivnějším hráčem týmu.

Jihlavu jste dokázali porazit 3:1. Jak hodnotíš dnešní zápas?
Utkání samozřejmě hodnotím pozitivně, získali jsme důležité tři body. Trochu jsme tak zase odskočili od spodku tabulky. Snad v takovém výkonu budeme pokračovat i dál.

Tento víkend hostíte dva zatím poslední týmy extraligy, po Dukle přijedou České Budějovice. Jak moc důležité je jim odskočit?
Samozřejmě jsme se v tomto týdnu na tyto dva zápasy pořádně připravili. Trénovali jsme napadání a všechno možné, zaměřené na tyto soupeře. Snad nám to vyšlo, vyhráli jsme.

Tys vstřelil první dvě branky Komety. S vlastním výkonem jsi tedy spokojený?
Jsem. Ale vždy to může být ještě lepší.

Nastoupil jsi v prvním útoku s dvojicí tahounů Raška, Mrázek. Jak se ti s nimi hrálo?
Samozřejmě jsou to šikovní kluci, jsem rád, že jsem s nimi hrál. Tento týden spolu hrajeme poprvé a zatím nám to tedy vychází.

Ke konci zápasu měla Jihlava dvě přesilovky, ve kterých i zvonily tyčky. Báli jste se ještě o výsledek?
Byli jsme trošku pod tlakem. S klukama jsme si ale řekli, že tento zápas prostě vyhrajeme. A zvládli jsme to.

Jak moc vám k tomu svým dnešním výkonem pomohl brankář Lukáš Klimeš?
Lukáš zachytal výborný zápas. Jako v podstatě vždycky. Snažíme se mu co nejvíc pomoci. Ale chytal fakt výborně.

Před sezonou jsi přišel do Komety z Olomouce. Jak sis zvykl na nové prostředí?
Samozřejmě je vždycky rozdíl, když jdete z jednoho klubu do druhého. Ale kluci jsou tady výborní, do party jsem se zapojil a už si pomalu zvykám.

Je nějaký rozdíl i v klubovém zázemí?
Samozřejmě Kometa hraje extraligu a je to tady o něco lepší, než v Olomouci, která hraje první ligu. Zázemí je tady super, máme tady posilovnu, pro trénink máme vše k dispozici. Jsem velice spokojený.

Narodil ses v Německu. Tvůj otec, rodák ze Šumperka, hrál i za německou reprezentaci. Taky jsi tam hokejově vyrůstal. Jaký je rozdíl v hokejové výchově tady a tam?
Rozdíl je v podstatě v tom, že v Německu hodně učí ten kanadský styl hokeje. Chtějí hrát hodně do těla s nahozením puku a následným napadáním. Jinak je to ale v podstatě stejné.

Myslíš, že sám hraješ takovým kanadským stylem, o kterém jsi mluvil?
Teď už hraju třetím rokem tady v Česku, tak jsem si už spíš zvykl na zdejší hokej.

Copyright © 2004-2014 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál